Teatr Letni w Ciechocinku

W dniu 16 grudnia 2017 w przepięknym ciechocińskim Teatrze Letnim odbyło się wyjątkowe, promocyjne wydarzenie. Powodem jego zorganizowania było wydanie debiutanckiej płyty zespołu Skołowani oraz wydanie, prawie w jednym czasie, płyt zaproszonych zespołów, zaprzyjaźnionych z ciechocińskim Sajgonem czyli Centrum Niezależnego Życia. Wszyscy wykonawcy doskonale się znają oraz przyjaźnią, dlatego wydarzenie charakteryzowało się niesamowitą energią i radością ze wspólnego grania. W kolejności wystąpili: zespół "Storytellers", który wydał swoją drugą płytę „In other words", myśmy promowali naszą płytę „Coraz bliżej", zespól „pARTyzant" czyli Krzysztof Toczko i Jego syn Mikołaj prezentowali utwory z najnowszej płyty „Kenopsja". Gospodarz, czyli zespół „Skołowani" promował swoją debiutancką płytę „Wieczny chłopiec", opowiadającą o miłości, przyjaźni i nadziei. Zamieszczony na płycie utwór „Skacz z głową" przestrzega przed niebezpiecznymi skokami do wody. Zespół swój koncert wykonał w towarzystwie wyjątkowych gości, którzy uczestniczyli w nagraniu albumu. Na scenie pojawi się Apostolis Anthimos (SBB), Jarosław Tioskow (Kasa Chorych), Jacek Gazda (Easy Rider), Krzysztof i Mikołaj Toczko (Partyzant), Sławomir Małecki i Marek Modrzejewski (Zdrowa Woda), Przemysław Łosoś i Igor Nowicki (Open Blues), Przemysław Ivo Gronkowski (Storytellers) oraz Henryk Chyła (Stara Szkoła). Całe wydarzenie prowadzone było przez znanego wszystkim z polskiego radia - Marka Gaszyńskiego. Na zakończenie koncertu zaproszeni goście wykonali niezapomniane utwory blues - rockowe: Black Magic Woman , Little Wind, Sweet Home Alabama i No Woman No Cry. W trakcie koncertów prowadzona była zbiórka publiczna. Środki uzyskane ze sprzedaży cegiełek przeznaczone zostaną na dofinansowanie rehabilitacji usportowionej dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi i sprzężonymi, podopiecznymi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Tążyna" z Aleksandrowa Kujawskiego. Zanim muzycy wyszli na scenę powitała ich Elżbieta Idziak - Szymańska z Zespołu Szkół nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim i podziękowała za tę akcję, a uczniowie zatańczyli walca angielskiego. Organizatorem koncertu była Agencja Koncertowa „Sajgon" działająca przy Stowarzyszeniu Centrum Niezależnego Życia w Ciechocinku oraz Hard Rock Pub Pamela z Torunia. Patronem Honorowym był Burmistrz Ciechocinka, Pan Leszek Dzierżewicz. Patronami medialnymi było Polskie Radio Pomorza i Kujaw oraz Magazyn "Gitarzysta".