Londyn - Polish Jazz Cafe POSK

W sobotę 16 czerwca 2018 roku, w londyńskim klubie Jazz Cafe POSK, nastąpiło pierwsze w historii wręczenie prestiżoweych nagród "Polish International Musicmakers Hall of Fame". Zespół nasz, został zaproszony do udziału w tym wydarzeniu. Jest też bardzo prawdopodobne, że jako pierwszy zespół z Inowrocławia, zagraliśmy koncert dla londyńskiej publiczności. Cieszymy się wraz z gwiazdą wieczoru zespołem Mark Olbrich Blues Eternity, że naszymi występemami mogliśmy uświetnić galę wręczenia tej prestiżowej nagrody, przeznaczonej dla artystów światowego formatu pochodzących z Polski, lub mających polskie korzenie, lecz tworzących poza krajem. Wyróżnieni zostali Chris Dreja - gitarzysta polskiego pochodzenia, a później basista brytyjskiego zespołu rockowego The Yardbirds oraz Alex Demochowski wywodzącycy się z zespołu The Aynsley Dunbar Retaliation, później koncertował z Frankiem Zappą, następnie z Peterem Green'em, pisał piosenki dla Johna Mayall'a i pomagał w aranżacjach zespołowi Black Sabbath. Miejsce wręczenia nagród nie było przypadkowe. Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny (Polish Social and Cultural Association) w Londynie, to miejsce o długich tradycjach i dużym znaczeniu. Nasza twórczość w języku polskim – najbardziej zrozumiałym dla nas i naszych rodaków – zyskała uznanie publiczności w Londynie. Wspólnie z wydawcą płyty „Coraz bliżej” - Panem Darkiem Kowalskim z toruńskiej wytwórni płytowej HRPP Records, zadbaliśmy o jak najlepszą promocję tego koncertu. Poniżej kilka linków:
POLSKA THE TIMES
NOWOŚCI
TOP GUITAR
WYSPA FM
INOWROCŁAW NASZE MIASTO
LONDYNEK NET
Wiadomości i zapowiedzi wydarzenia i koncertu dotarły także do korzystających z mediów społecznościowych. Więcej o tym na naszej stronie Facebook.
Zespół zadbał też o promocję koncertu w czasie Gali Animatora Kultury 2018 w Inowrocławiu – na zdjęciach z Prezydentem Panem Ryszardem Brejzą i z Panią Elżbieta Piniewską – Radną Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Plakat zapowiadający koncert w Londynie – prezentowany w czasie Gali Animatora Kultury 2018, trafił do zbiorów Bibliotek Miejskiej w Inowrocławiu.
Bardzo dziękujemy za wsparcie twórczości, tworzonej w języku Polskim Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko Pomorskiego oraz inorocławskiemu Stowarzyszeniu Riders Club. Poniżej fotki z naszych wojaży.