Bądźmy sobie bliżsi

W środę 19 grudnia 2018 roku wzięliśmy udział w wyjątkowej akcji. Wraz z zaprzyjaźnionym zespołem Skołowani wykonaliśmy w bardzo okrojonych składach obu zespołów, każdy swoje kawałki. Zagraliśmy tekże wspólnie, promując świąteczne przesłanie niesione w "Kolędzie przemyślenia", zaspołu Skołowani. Gościliśmy w Szkole podstawowej nr 32 i Zaspole Szkół nr 14, grając dla dzieci i młodzieży oraz Klubie Osiedlowym Zodiak, biorąc udział w spotkaniu opłatkowym seniorów. Świąteczny czas to dobra chwila, żeby na moment zwolnić, spojrzeć na wszystko z dystansem i przeanalizować ten pędzący za nie wiadomo czym świat. Wydarzenie bardzo dobitnie pokazało że wśród ludzi, których spotykamy na swojej drodze, niewielu ma kontakt z żywą muzyką. W dzisiejszych czasach ogranicza się on do włączenia radia w samochodzie lub kawałka na Youtube. Pozostajemy w swoim zamkniętym świecie nie budując przyjaznych relacji. Kiedy graliśmy widać było ten błysk w oczach naszej publiki i tą radość, którą przez naszą pasję mogliśmy przelać w serca innych. Takich akcji powinno być stanowczo więcej. Bardzo chcemy dzielić się swoją miłością do dźwięków bo każdy zasługuje na piękno i chwile refleksji czy zapomnienia. Mimo znacznie okrojonych składów obu zespołów, każdy z muzyków włożył całe swoje serce w wypełnienie przearanżowanych utworów muzyką. Wydarzenie połaczone było z wernisażem fotografii artystycznej Wojciecha Zillmanna, który zaprezentował wielkoformatowe zdjęcia z różnych wydarzeń muzycznych. Czekamy na kolejne tego typu akcje. Na koniec hasło wydarzenia. Bądźmy sobie bliżsi.